Ολοκληρώθηκε πριν λίγες μέρες το τελευταίο μέρος μιας σειράς παραδοτέων εργασιών της πρώτης χρονιάς του διετούς έργου EUROPIA-Building new European Dreams.
Διαβάστε περισσότεραTo 2ο Γυμνάσιο Αγίου Νικολάου ένα από τα δύο Γυμνάσια της Κρήτης που εντάσσονται στην eTwinning δράση STEM 2.0 Τη σχολική χρονιά 2019-2020 η Εθνική Υπηρεσία Υποστήριξης eTwinning υλοποιεί τη δράση STEM 2.0.
Διαβάστε περισσότεραΤΟ 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΣΤΟ ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΟΓΡΑMΜΑ ERASMUS+ ΓΙΑ 5η ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΗ ΧΡΟΝΙΑ Το 2ο Γυμνάσιο Αγίου Νικολάου είναι ένα από τα πέντε σχολεία του νομού Λασιθίου που, μετά από υποβολή φακέλου υποψηφιότητας και πολύ αυστηρά κριτήρια βαθμολόγησης, πριν από μία εβδομάδα επιλέχθηκαν να εκπροσωπήσουν τη χώρα μας στις επιμορφωτικές δράσεις εκπαιδευτικών στο πλαίσιο εγκεκριμένων…
Διαβάστε περισσότεραΔΗΛΩΣΗ ΑΠΟΠΟΙΗΣΗΣ ΕΥΘΥΝΩΝ Η υποστήριξη της Ευρωπαϊκής Επιτροπής για την παραγωγή της παρούσας [έκδοσης, ιστοσελίδας, ταινίας κλπ] δεν συνιστά αποδοχή του περιεχομένου, το οποίο αντανακλά τις απόψεις μόνον των δημιουργών, και η Ευρωπαϊκή Επιτροπή δεν φέρει ουδεμία ευθύνη για οποιαδήποτε χρήση των πληροφοριών που εμπεριέχονται σε αυτό”.
Διαβάστε περισσότεραΔΗΛΩΣΗ ΑΠΟΠΟΙΗΣΗΣ ΕΥΘΥΝΩΝ Η υποστήριξη της Ευρωπαϊκής Επιτροπής για την παραγωγή της παρούσας [έκδοσης, ιστοσελίδας, ταινίας κλπ] δεν συνιστά αποδοχή του περιεχομένου, το οποίο αντανακλά τις απόψεις μόνον των δημιουργών, και η Ευρωπαϊκή Επιτροπή δεν φέρει ουδεμία ευθύνη για οποιαδήποτε χρήση των πληροφοριών που εμπεριέχονται σε αυτό”.
Διαβάστε περισσότερα